درباره کاله و محصولات جدید

در شركت كاله هم‌اكنون سه واحد كسب‌وكار، شامل انواع پنير، محصولات پاستوريزه و فرادما (UHT) وجود دارد كه هريك از اين واحدها با نوآوري خود، توانسته‌اند باكيفيت‌ترين و متنوع‌ترين محصولات را در حجم توليدی بالا به بازار عرضه کنند‌.

تمامي خطوط توليد كارخانه به نحوي انعطاف‌پذير طراحي شده‌اند كه مواد اوليه از ورودي‌هاي مختلف وارد خط توليد شده و در قالب محصولات متنوع تولید شوند. به‌طوري كه گاهی از طريق فقط يك خط توليد، بيش از ۲۰ محصول توليد مي‌شود. در حال حاضر ۱۶۰ محصول لبني در شركت كاله تولید می‏شود كه طبق برنامه‌هاي توسعه، در آينده نزديك، تا دو برابر افزايش خواهد يافت. اين تعداد محصول در صنعت لبني كشور، رقمی بي‌نظير به حساب مي‌آيد. همچنين در صنعت لبني كشور، بسياري از محصولات مانند پنير آمل، ماست ميوه‌اي، ماست هم‌زده (سون) و پنیرهای طبیعی برای نخستین بار توسط كاله ارائه شده‌اند.

شرکت کاله در حوزه محصولات لبنی خود اقدام به تولید نوشیدنی‏ها و ماست‏های فراسودمند نیز کرده است که فواید گوارشی و تغذیه‏ای فراوانی برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‏آورد. در این راستا، شرکت کاله با معرفی ماست ‏نوشیدنی لاکتیویا که حاوی یکی از مؤثرترین سویه‏های پروبیوتیک شناخته‏شده در جهان (لاکتیگوار ®) بوده، گامی نو در جهت ارائه محصولات فراسودمند به مصرف‌کنندگان محصولات لبنی برداشته که نشانگر توجه شرکت کاله به مصرف لبنیات در کشور و سلامت مصرف‌کنندگان است. عرضه محصولات فراسودمند به بازار، درنتیجه تحقیقات گسترده شرکت کاله در سطح بازار و مصرف‏کنندگان است. نتایج نشان می‏دهد حدود نیمی از زنان ایرانی دچار یبوست هستند که این مشکل از علت‌هایی مانند استرس، عادات نادرست غذایی، کار زیاد، مشغولیت فراوان، مسافرت‏های متوالی و عدم تحرک ناشی می‏شود. از آنجایی که یکی از اهداف اساسی و بنیادین شرکت کاله، ارتقا سلامت مصرف‏کنندگان است، یبوست را می‏توان تنها یکی از مشکلات گوارشی دانست که شرکت کاله به دنبال کمک به رفع آن با ارائه محصولات فراسودمند است.

درباره لاکتیویا

لاكتيويا یکی از برندهای شرکت فرآورده‏های لبنی کاله است که ماست نوشیدنی پروبیوتیک و فراسودمند را به بازار عرضه می‏‌کند. هر بطری از ماست نوشيدنى لاکتیویا، حاوى ميلياردها باکتری پروبيوتيك لاکتیگوار® است كه می‏توانند طى فرآيند گوارش به تعداد كافى در روده زنده بماند و فعالانه به تنظيم عملكرد دستگاه گوارش به‌صورت طبيعى كمك كنند. با توجه به اينكه پروبيوتيك‏ها براى هماهنگ‏سازى و عملکرد بهینه در دستگاه گوارش به زمان كافى نياز دارند، بايد به‌طور روزانه و به مدت دست‌کم ۱۴ روز مصرف شوند تا شاهد اثربخشى آن‏ها در تنظيم عملكرد دستگاه گوارش باشيم.

مصرف لاكتيويا به‌عنوان نخستين و تنها محصول لبنى حاوى باکتری پروبيوتيك لاکتیگوار® در ایران، توسط انجمن تغذيه ايران تأیید و توصيه شده است. لازم به ذكر است كه لاكتيويا يك محصول غذايى است و خواص درمانى و دارويى ندارد. از اين رو، اين محصول جايگزين داروها و روش‏هاى پزشكى به شمار نمی‌‌آید، اما همان‌طور كه مطالعات علمى نيز ثابت كرده است، می‌تواند به‌صورت طبيعى به تنظيم عملكرد دستگاه گوارش كمك كند. درنتیجه، ماست نوشیدنی لاکتیویا، محصولی درمانی نیست، اما می‏تواند از ابتلای فرد به مشکل گوارشی یبوست پیش‏گیری کند.

ارزش‌های برند

  • ارتقا و بهبود سلامت سیستم گوارش به روشی طبیعی و مستمر
  • ترکیب سلامت با خوشمزگی
  • کمک به پیش‌گیری از مشکلات گوارش به روش طبیعی، به‌جای استفاده از داروهای شیمیایی
  • کمک به سلامت جسمی و ظاهری بانوان جامعه

اتیمولوژی

نام برند لاکتیویا از دو بخش لاکتی و ویا تشکیل شده است.

بخش «لاکتی»، از نام بیفیدوباکتر آنیمالیس لاکتیس یاBB-12® گرفته شده است که نام زیرگونه‏ باکتری است که در این محصول به کار رفته است. بخش دومِ «وِیا»، از کلمه انگلیسی معادل (Via) به معنای «از طریقِ»، گرفته شده است که به مفهوم بهبود گوارش از طریق باکتری لاکتیگوار® زیرگونه لاکتیس است.

لاکتیگوار® نامی اختصاصی است که برای باکتری فعال پروبیوتیک موجود در ماست نوشیدنی لاکتیویا، درنظر گرفته شده است. بخش اول «لاکتی»، همان‌طور که اشاره شد، از نام لاکتیس و بخش دوم آن، «گوار» نیز از کلمه گوارش گرفته شده است. لاکتیگوار® نشان‏گر باکتری فعال پروبیوتیک است که فعالانه به تنظیم گوارش به‌صورت طبیعی کمک می‌کند‏.