سوالات متداول

 • لاکتیویا چیست؟
  لاکتیویا یک نوشیدنی‌ لبنی از شرکت کاله و حاوی باکتری لاکتیگوار® (باکتری فعال پروبیوتیکی) است. باکتری لاکتیگوار® موجود در لاکتیویا، به تنظیم سیستم گوارش کمک می‌کند و سودمندی آن توسط مطالعات علمی بسیاری به اثبات رسیده است. هر بطری از ماست نوشیدنی لاکتیویا، حاوی میلیاردها باکتری لاکتیگوار® است که می‏توانند طی فرآیند گوارش، به تعداد کافی در روده زنده بمانند و به تنظیم عملکرد دستگاه گوارش به صورت طبیعی کمک کنند. لاکتیویا تنها ماست نوشیدنی حاوی باکتری لاکتیگوار® در ایران است. پژوهش های علمی ثابت کرده‌اند که به دلیل وجود باکتری انحصاری لاکتیگوار® در لاکتیویا، تأثیر آن بر تعداد دفعات اجابت مزاج و کیفیت مدفوع بیشتر از ماست‌های معمولی است.
 • نوشیدن لاکتیویا چه نقشی در سلامت بدن خواهد داشت؟
  پژوهش های علمی گسترده‏ای، سودمندی باکتری لاکتیگوار® را ثابت کرده اند. به همین دلیل است که محققان این ترکیب را به طور خاص برای استفاده در لاکتیویا انتخاب کرده‏اند. لاکتیگوار® موجود در این ماست نوشیدنی، هنگامی که از نوشیدن روزانه آن، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و یک سبک زندگی سالم لذت می برید، به تنظیم دستگاه گوارش شما نیز کمک می‌کند. از طرفی، ماست نوشیدنی لاکتیویا با بهبود ترکیب محیط درون روده‌ و افزایش تعداد دفعات اجابت مزاج، به تنظیم دستگاه گوارش کمک می‌کند و به ویژه می‌تواند برای افراد مبتلا به یبوست مفید باشد.
 • چه کسانی می‌توانند از لاکتیویا استفاده کنند؟
  هرکسی می تواند لاکتیویا را مصرف کند! لاکتیویا برای تمام کسانی که می‌خواهند از طعم یک ماست یا یک نوشیدنی لبنی خوشمزه لذت ببرند و به تنظیم دستگاه گوارش خود به صورت طبیعی کمک کنند، دلپذیر و مفید است. شایان توجه است که ماست نوشیدنی لاکتیویا، یک محصول غذایی است و خواص درمانی یا دارویی برای بیماری‌ها و ناراحتی‌های پزشکی ندارد. از این رو، در صورت داشتن هرگونه ناراحتی در رابطه با دستگاه گوارش خود، با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
 • آیا لاکتیویا برای کودکان هم مناسب است؟
  بله. لاکتیویا برای همه‌ اعضای خانواده مناسب و ایمن است و می‌تواند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل برای تمامی افراد مفید باشد. کودکان بالای دو سال نیز می توانند لاکتیویا مصرف کنند.
 • آیا در دوره‌ بارداری و شیردهی نیز می‌توان از لاکتیویا استفاده کرد؟
  لاکتیویا یک غذای مرسوم است و همه‌ اعضای خانواده می‌توانند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و روزانه از آن لذت ببرند. با این حال، مانند هر تصمیم دیگری که به دوره‌ بارداری و شیردهی مربوط می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم در مورد رژیم غذایی خود با یک متخصص تغذیه یا پزشک متخصص مشورت کنید.
 • آیا بیماران مبتلا به دیابت نیز می‏توانند از لاکتیویا استفاده کنند؟
  بله. بیماران مبتلا به دیابت هم مثل سایر افراد می‌توانند از ماست نوشیدنی لاکتیویا استفاده کنند.
 • میزان چربی موجود در لاکتیویا چقدر است؟
  هر ۱۰۰ گرم لاکتیویا حاوی ۳ گرم چربی است.
 • مقدار مصرف توصیه شده برای لاکتیویا چقدر است؟
  بر اساس پژوهش های انجام شده، مصرف ۱۰۰ گرم لاکتیویا در روز و دست کم به مدت ۲ هفته، توصیه می شود.
 • آیا لاکتیویا از یبوست یا سایر بیماری‌های گوارشی پیشگیری می‌کند؟
  برخی از مطالعات علمی ثابت کرده اند که پس از مصرف ماست نوشیدنی لاکتیویا به مدت دست کم ۲ هفته (۱۰۰ میلی گرم در هرروز) تعداد دفعات اجابت مزاج و کیفیت مدفوع در افراد مبتلا به یبوست به مقدار قابل‌توجهی بهبود یافته است. نتایج آزمایش ها نشان می دهد که تأثیر ماست نوشیدنی لاکتیویا حاوی باکتری لاکتیگوار®، بر بهبود عملکرد دستگاه گوارش، به مراتب بیشتر از ماست های معمولی است.
 • چرا باید لاکتیویا را به صورت روزانه نوشید؟
  ماست نوشیدنی لاکتیویا حاوی باکتری لاکتیگوار® است که می‌تواند به مخاط روده‌ چسبیده، در مسیر دستگاه گوارش، کلونی سازی کرده و به عنوان یک پروبیوتیک عمل کند. با توجه به اینکه پروبیوتیک‏ها برای هماهنگ‏سازی و واکنش با ریز ارگانیسم‏های دستگاه گوارش به زمان کافی نیاز دارند، باید لاکتیویا را به صورت روزانه و به مدت دست کم ۱۴ روز مصرف کنید تا شاهد اثربخشی آن در تنظیم عملکرد دستگاه گوارش باشید.
 • چه موقع از روز می‌توان لاکتیویا را نوشید؟
  بر اساس آزمایش‌های بالینی صورت گرفته بر روی محصولات لبنی حاوی باکتری لاکتیگوار®، زمان به‌ خصوصی برای استفاده از لاکتیویا وجود ندارد، اما بهتر است که همراه با غذا یا پس از آن مصرف شود.
 • آیا استفاده از لاکتیویا عوارض جانبی دارد؟
  تأثیرات باکتری لاکتیگوار® در بسیاری از آزمایش های بالینی مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون در هیچ‌یک از آنها، هیچ‌گونه اثر جانبی منفی مشاهده نشده است.
 • محصولات لاکتیویا را از کجا می‌توان تهیه کرد؟
  ‌شما می‌توانید لاکتیویا را از بخش ماست‌ در قفسه‌ محصولات لبنی در فروشگاه‌های مواد غذایی موردعلاقه‌ خود تهیه کنید. به منظور آگاهی از عرضه لاکتیویا، لطفاً از صفحه وب‌سایت ما به آدرس www.lactivia.com دیدن فرمایید.